A járművet az új Audi Space Frame (ASF) platformra építették, melynek alapja a sokat emlegetett és sok esetben felhasznált Volkswagen-féle MQB moduláris platform. A megújult alváz legfontosabb előnye, hogy könnyebb az elődnél - emiatt az autó is 50 kilogrammal kevesebbet nyom a második generációs TT-hez képest.
Most az új TT coupé kétféle - egy dízel és egy benzines - erőforrással érhető el, a választék legdurvább autójában, a TTS Coupéban viszont egy bivalyerős 310 lóerős turbós benzinmotort találunk. De maradjunk a kevésbé vad verzióknál. A TT esetében az egyik alap-erőforrás a 2.0-ás TDI Ultra motor, amely 184 lóerős, 4,2 liter üzemanyagot eszik százon és károsanyag-kibocsájtása 110 gramm kilométerenként. A másik alap-motor a 2.0-ás TFSI - ez 230 lóerős.
A leggyorsabb a már említett Audi TTS Coupé, amelyik százra 4,6 másodperc alatt gyorsul. Persze valószínűleg ezt verni fogja a még gyorsabbra tervezett TT RS, de ennek megjelenésére még várni kell.
Minden autó start-stop rendszerrel lesz megvásárolható és mindenik hatsebességes kézi váltóval érkezik a megrendelőhöz - kivéve, ha nem választjuk opcionálisan a hatsebességes S Tronic automata sebességváltót. A Quattro négykerék-meghajtás is opcionálisan választható a TTS és a 2.0-ás TFSI motorral felszeret Audi TT-k esetében.