Ha egy jármű 6,29 másodperc alatt gyorsul fel 160 km/h-ra, az már önmagában megsüvegelendő teljesítmény. Ha ehhez hozzátesszük, hogy valójában egy fűnyíróról van szó, akkor már szavakat is nehéz találni. Egy azért talán mégis eszünkbe jut: őrültség!
Csak összehasonlításképpen, a legendás sportautók közül a Lamborghini Diablónak például 7,8, a Ferrari 430 Scuderiának pedig 7,1 másodperc szükséges a 160 km/h-ra való gyorsuláshoz, vagyis a szóban forgó fűnyíró lepipálja mindkettőjüket. Ezek után talán mondani se kell, hogy nem egy hagyományos, kisgépboltban kapható példányról van szó, hanem egy alaposan feltuningolt változatról, amelyet egy Honda Fireblade motorkerékpár 200 lóerős, négyhengeres blokkja hajt.
Ez az erőforrás a teszteken 13 ezres fordulatszámon adta le a maximális teljesítményét, azaz 190 lóerőt. Ezzel pedig a 2,7 méter hosszú, mintegy 140 kilogramm tömegű járgány meg sem állt 243 km/h-s végsebességig. Utóbbival, illetve a már említett gyorsulási mutatóval is bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe, amely mindig is híres volt a képtelenebbnél képtelenebb csúcsok nyilvántartásáról – igaz, a szélvészgyors fűnyíró talán még a patinás kiadványban is a meghökkentőbb bejegyzések közé tartozik.
Aki pedig azt hinné, a rekordot annak is köszönheti a Honda mostani projektje, hogy korábban még senki nem próbálkozott hasonlóval, nagyot téved. 2015-ig például éppen a japán gyár birtokolta a kétes értékű címet, ám ekkor egy Per-Kristian Lundefaret nevű norvég férfi egy átalakított Viking T6-os fűnyíróval letaszította őket a trónról. A norvég gép 214 km/h-val repesztett, ami a jelek szerint azóta sem hagyta nyugodni a Hondát, és mostanra elő is álltak a száguldó kertészgép vadonatúj, bivalyerős verziójával, amely a Mean Mower V2 nevet kapta.
A quad kerekeken guruló, hatsebességes jármű kormánya mögött Jess Hawkins gokart versenyző és kaszkadőr ült a németországi Lausitzring versenypályáján zajló csúcskísérlet során. Az eredmény egyébként nem kerülhetett volna be a Guinness-rekordok sorába, ha a gép nem lenne képes eredeti funkciójára, azaz a fűnyírásra is. Ennek érdekében villanymotorokat szereltek az aljára, amelyek könnyű, szénszálas pengéket forgatnak. Ezt tudva a fent leírt sebességi mutatók alapján most mindenki kiszámolhatja, mennyi idő alatt végezne a Mean Mower az otthoni gyepével…